Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Październik 23, 2014, 06:08:10
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zamioculcas  (Przeczytany 30031 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aneta19
Nowicjusz
*

« : Październik 11, 2006, 16:11:57 »

Kupiłam dzisiaj zamioculcasa - jeszcze go nie przesadziłam i w związku z tym mam pytanie - przeczytałam w necie, że podłoże powinno być żyzne, próchniczne i przepuszczalne i mieć odczyn kwaśny albo lekko kwaśny (pH 5,5-6,5) - czy jest taka ziemia juz gotowa do kupna czy trzeba ja mieszać z czyms aby uzyskac odpowiednie parametry i jakiego producenta powinnam szukać. Niestety nie mogę liczyć na panią z kwiaciarni, bo ostatnio się przeliczyłam Sad

czy doniczka każda moze być (chodzi mi o kształt)?
« : Październik 11, 2006, 16:11:57 »

Zoe
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 12, 2006, 07:32:48 »

Kup ziemię do rododendronów, lub azali lub iglaków. Producenci róznie nazywają ale to są ziemie właśnie kwaśne.
jolciajci
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Marzec 20, 2007, 23:11:53 »

Witam . Mój zamiokulas rośnie w zwykłej ziemi i już teraz wiem dlaczego nie za bardzo sobie radzi bo powinien się rozrastać a on praktycznie stoi w miejscu.Zaraz jutro zmienię mu ziemię i zobaczymy czy ruszy z miejsca .Dzieki za dobre rady . Pozdrawiam . Embarassed

jestem jaka jestem . pozdrawiam serdecznie  JOLA
sylwia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Marzec 21, 2007, 11:38:23 »

Witajcie a u mnie z. zakwitł. Niewidziałam nigdy zeby ten kwiat kwitł a tu nagle patrze i widze coś dziwnego wygląda to jak kolba z liściem. Prawde mówiąc to spisałam go już na straty bo zaczął gnić . Jednak przestałam go podlewac i wypuścił młode liście a przy starej łodydze wypuścił kwiat. Ładna niespodzianka
pozdrawiam Sylwia
jolciajci
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Marzec 21, 2007, 20:22:45 »

Witaj Sylwio. Pokaż nam jak on kwitnie bo kwiatów to jeszcze nie widziałam a chętnie bym zobaczyła. Pozdrawiam

sylwia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Marzec 21, 2007, 22:02:00 »

Jak tylko uda mi się zdobyć aparat to na pewno zdjęcie będzie. pozdrawiam
sylwia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Marzec 22, 2007, 18:48:08 »

Witajcie tak kwitnie zamiokulkas.

jolciajci
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Marzec 22, 2007, 23:54:40 »

Jeszcze raz witam sylwia. Bardzo ładnie kwitnie ten twój zamiokulas , trzeba się cieszyć z tego że chciał wogóle zakwitnąć bo u mnie coś się buntuje  Exclamation .Musisz mieć dobrą rękę do kwiatów a one w zamian się za to odwdzięczają .Jest naprawdę piękny. Pozdrawiam.

tellerka
Rezydent

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #8 : Marzec 23, 2007, 10:46:09 »

Brawo Sylwia Smile
Tym bardziej brawo, ze chyba go dość 'mokro' trzymasz, a ja bylam dotąd przekonana że trzeba go raczej sucho...

Pozdrawiam Smile

Magdzia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 15, 2007, 12:36:30 »

Witam serdecznie wszystkich miłośników roślin i przydomowego ogródka:) Jestem nowicjuszem na tejże stronie - zalogowałam się wczoraj. Zainteresowała mnie ta strona i forum, na którym ludzie wymieniają się informacjami jak pielęgnować i prawidłowo dbać o swoje kwiaty. Na imieniny to jest 27.05. w tym roku dostałam Zamiculcasa zamiolistnego. To piękny kwiat, który zauroczył mnie rok temu jak go pierwszy raz zobaczyłam w supermarkecie. Jednak sama jego sobie nie kupiłam. Dostałm jego w doniczce takiej zwykłej plastikowej o średnicy 12 cm i zastanawiam się, czy nie przesadzić jego do troszkę większej i bardziej estetycznej doniczki Wink, którą dostałam w komplecie do kwiatka. Boję się tak bezmyślnie przesadzać tylko dla estetyki i dlatego chciałam zapytać się czy jest to możliwe, a jeżeli nie to kiedy będzie ten dobry moment? Wydaje mnie się, że jest dość duży - wys. 40 cm i obawiam się, że ma za małą doniczkę. Czytałam również opinie, że Zamioculcas zamiolistny lubi  jak jest "ciasno", ale wolałabym się upewnić, bo niejedną mądrą rzecz wyczytałam na tym forum. Wierzę i ufam tym, którzy hodują tą właśnie roślinę, a nie opierają się jedynie na encyklopediach (co jest przydatne, ale jak napisałam niejedyne rozwiązanie). Pozdrawiam wszystkich serdecznie Laughing
Ivy
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #10 : Czerwiec 17, 2007, 11:22:25 »

To może sie wtrące.
Z włsanych parapetowych obserwacji wiem, że Zamio rzeczywiście lubi jak mu ciasno w korzonki. Jednak czasami już niestety trzeba go przeprowadzić do większego lokum. Możesz użyć ziemię próchniczą, pomieszaną z piaskiem. Zamioculcas preferuje ziemię kwasną. Proponuję dobry drenaż na dno domiczki, bo zamio rośnie na stepach i pustyni i nie lubi jak ma dużo wody.
Jak już go przesadzisz to nie martw się tym że zgubi liście. Nie szalej z podlewaniem, nie dokarmiaj. Poprostu zostaw go swojemu losowi. Jak cię serce ruszy możesz ostatecznie go pozraszać, ale nie robi mu to spacjalnej różnicy. Zapewniam cię, że roślinka nie zmarnieje. Wręcz przeciwnie. Będzie to dla niego mniejszy stres niż przesadzenie.
Powodzenia.

PS
W moim ulubionym dziale tego forum "Rośliny tropikalne" znajdziesz aż 14 stron wypowiedzi na temat pielęgnacji zamioculcasa.
Marsi
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Czerwiec 18, 2007, 09:36:40 »

Mój "Zamiolek" Pięknie rośnie i puszcza nowe łodygi ale nie kwitnie Sad a przecież jak mu tak dobrze idzie to mógłby... czy jest jakaś określona pora roku do jego kwitnięcia??
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Czerwiec 18, 2007, 09:56:32 »

ja bym nie czekala na kwitnienie zamioculcasa Cool mieszkasz w siegen?mozliwe ze ja niedługo tez tam zamieszkam Cool

Madziarra
Aktywny
**

« Odpowiedz #13 : Czerwiec 18, 2007, 10:18:51 »

Przeciez zamio kwitnie raz na chyba 1000 przypadków Very Happy

Z pozdrowieniami Magda:)
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #14 : Czerwiec 18, 2007, 12:47:58 »

ja już kiedyś pisałam o kwitnieniu zamio i zostałam zlinczowana. Mój (znaczy moich rodziców od 4 lat nie robi nic innego tylko kwitnie) i zostaje po tym pełno uciętych i krótkich pędów, wygląda to źle, a same kwiaty to też nic ciekawego....ale już o tym pisałam
Bynajmniej nie chcę żeby mój osobisty zakwitł, niech ładnie puszcza dalej liście
Marsi
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #15 : Czerwiec 18, 2007, 15:25:34 »

kasia tak, mieszkam w Siegen... i zapraszam na kawusię jak tylko sama się tu sprowadzisz

co do Zamiolka to dzisiaj go dokładnie obejrzałam i wypuscił piekne dwie duże łodygi ale poza tym NIC Smile w sumie lepsze to niż jakby mi chorował Very Happy
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #16 : Czerwiec 18, 2007, 17:01:26 »

Cytat: "gnet"

Jak się go umiejętnie prowadzi to kwitnie co roku  Laughing

to ciekawe co wpływa na kwitnienie non stop (kilkanaście "kwiatów" rocznie...) Rolling Eyes i żaden liść od 4 lat  Rolling Eyes 6 liści i 30 poobcinanych pędów po kwiatach ....  Evil or Very Mad
Madziarra
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Czerwiec 18, 2007, 18:15:27 »

Cytat: "gnet"
Cytat: "Madziarra"
Przeciez zamio kwitnie raz na chyba 1000 przypadków

Jak się go umiejętnie prowadzi to kwitnie co roku  Laughing

Proszę, proszę chwalipięta - może pochwal sie osiągnięciami Laughing Moje pieknie rosną, ale jakoś kwiatka się nie doczekałam, a może...

Z pozdrowieniami Magda:)
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #18 : Czerwiec 18, 2007, 19:36:48 »

żeby zakwitł???  Shocked
no to bardzo dziwne... bo u rodziców stoi w salonie, gdzie jest ogrzewanie podłogowe czyli w zimie nie ma mniej niż 19,20 stopni, podlewany jest normalnie, kiedy ziemia przesycha. Wilgotność ma bardzo słabą m(rodzice dbają o kwiaty w możliwym minimum, a jak to zwykle w takich przypadkach bywa, kwiaty im rosną ładnie.... tylko ten zamio protestuje i jedyne co robi to puszcza te .... kwiaty) Rolling Eyes
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #19 : Czerwiec 19, 2007, 08:22:25 »

nie no, to jakie rośliny mam w domu to ja wiem.
zresztą zamia ma inne liście, i kwiaty też inne  Smile
Magdzia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #20 : Czerwiec 19, 2007, 12:43:28 »

Przepraszam, że się wtrącę do rozmowy. Nie ma chyba, co żałować, że Zamioculcas nie kwitnie co niektórym. Z tego, co wyczytałam, to zrzuca wówczas liście - jest prawie "łysy", a i jego kwiaty są niezbyt atrakcyjne.
Magdzia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #21 : Czerwiec 19, 2007, 12:46:29 »

Aaaa... jeszcze bym zapomniała. Chciałm podziękować pani Ivy, która odpowiedziała mi na pytanie. Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ Very Happy
dziubek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #22 : Sierpień 18, 2007, 08:35:40 »

Witam forumowiczów i od razu proszę o radę  Razz  Jakis czas temu zakochalam sie w zamiokulkasie i niedawno udalo mi sie wyprosic od kolezanki kilka listkow (wyczytalam na stronkach ogrodniczych, ze mozna go w taki sposob rozmnazac). wymieszalam ziemie z piaskiem, zrobilam drenaz, umiescilam w tym wszystkim moje listki i... jeden z nich zaczyna zolknac Sad  mam go jakos ratowac??? bardzo prosze o pomoc

Serdecznie pozdrawiam
Beata
tyska
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #23 : Sierpień 30, 2007, 17:49:08 »

Witam wszystkich.Od niedawna mam zamioculcasa i chcialabym sie dowiedziec w jaki sposob mozna ta roslinke rozmnazac Question Pozdrawiam  Laughing
jolciajci
Aktywny
**

« Odpowiedz #24 : Sierpień 30, 2007, 18:11:42 »

Witaj Tysko.
Post wyżej masz napisane jak się go rozmnaża.
Ja też zamoikulasa tak rozmnażam jak Dziubek .

anqaw
Aktywny
**

« Odpowiedz #25 : Wrzesień 06, 2007, 14:30:50 »

moj zamio juz wrecz rozpycha doniczke korzeniami
puszcza nowe pedy
mysle o dzieleniu ale nie bardzo wiem jak i kiedy sie do tego zabrac
pedy z lisciami sa bardzo wysokie
ogolnie swietnie sie trzyma i szybko rosnie
obawiam sie ze rozsadzi doniczke pewnego pieknego dnia
sa az takie wybrzuszenia na doniczce
szaleje sobie i rosnie na gwalt

Minister Zdrowia ostrzega forum i kupowanie kwiatow uzaleznia
jolciajci
Aktywny
**

« Odpowiedz #26 : Wrzesień 06, 2007, 21:09:08 »

anqaw, ja bym go na twoim miejscu nie dzieliła tylko mu zafundowała większą doniczkę. Zamiokulasy lubią jak mają ciasno bo wtedy pięknie rosną.  Jak go rozdzielisz to mogą już tak pięknie nie rosnąć.Ja bym się bardzo cieszyła jakby u mnie tak szybko i pięknie rósł Mr. Green
Pozdrawiam.

Zoe
Gość
« Odpowiedz #27 : Wrzesień 07, 2007, 07:34:33 »

Poczekaj aż pęknie doniczka, wtedy nie będziesz miała wyboru, a rośłina nie uzna, że ma dużo przestrzeni na korzenie.
anqaw
Aktywny
**

« Odpowiedz #28 : Wrzesień 07, 2007, 09:10:18 »

bede przesadzac ale chyba niewiele wieksza doniczke brac?

Minister Zdrowia ostrzega forum i kupowanie kwiatow uzaleznia
olala
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #29 : Kwiecień 02, 2008, 20:37:50 »

Hmmm a ja zobaczyłam zmiany, kiedy przesadziłam zamiokulkasa do szerszej i płytkiej donicy. od razu odpowiedział nowym liściem. ziemia uniwersalna+przesuszanie raczej. zdecydowanie pomogło też zacienione miejsce myślę. pozdrawiam.

pozdrawiam, Ola

Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: