Forum ogrodnicze FloraForum.pl
Internetowe forum o kwiatach w domu, na balkonie
i w ogrodzie ... Zapraszamy do dyskusji
logo

Forum Ogrodnicze FloraForum.pl
Październik 01, 2014, 17:13:39
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jak nawozić magnolie?  (Przeczytany 6865 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
christopher
Nowicjusz
*

« : Kwiecień 16, 2008, 13:15:32 »

Witam wszystkich.

Właśnie kupiłem kilka krzewów magnolii. Zamierzam je posadzić do dołków wypełnionych podłożem ogrodniczym (pH 5,5 - 6,5) i wyściółkować torfem o pH 5,5 - 6,5. Czy to dobre rozwiązanie?
Drugie pytanie dotyczy nawożenia. Wiem, że można zastosować jednorazowo nawozy o spowolnionym działaniu (np. Osmocote). Jak je użyć (na opakowaniu najczęściej nie ma konkretnych informacji), czy od razu do dołka przy sadzeniu, czy poczekać aż rośliny zaczną się ukorzeniać; w jakiej dawce?
Dziękuję.
« : Kwiecień 16, 2008, 13:15:32 »

Mawri
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 16, 2008, 18:04:11 »

Polecam substral 100 dni ,długo działający do iglaków,rododendronów ,azalii,hortensji i magnolii. Cena ok 15-20 zł,najtaniej widziałam w Castoramie. Mam walczące o życie rododendrony ( odziedziczone na działce) i widzę efekty. Przepis na opakowaniu,podsypać pod korzenie,podlać.  Świerki  conica odżyły jak nigdy,nawet nie wzruszyło ich przesadzenie. Ale często bywa że w dobrych szkółkach drzewka czy krzewy są dobrze nawiezione i nie ma potrzeby od razu to powtarzać. Nie wiem skąd są magnolie więc jesli masz taką możliwość to zapytaj czy tego wymagają.

Joanna
Monia68
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 16, 2008, 21:42:23 »

Magnolie warto potraktować obornikiem, bardzo to lubią Smile Sprzedają obornik w granulkach, w czasie sadzenia na dno dołka można sypnąć dwie garście.

Serdecznie pozdrawiam,
Monika
Mój ogród
Kolekcja

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: